Obec Mořkov
Moravskoslezký kraj
mapa
počet obyvatel
2481
nadmořská výška
357 metrů
Napište nám Sledujte nás na facebooku Fotogalerie

Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Rozvoj obce > Okolí > Akce v okolí

Akce v okolí

 

 

 

 


Jan Amos Komenský

Místo
28. října 548, Moravská Ostrava, 70200 Ostrava
Datum konání

Jan Amos Komenský patří k osobnostem, které se nesmazatelně vtiskly do dějin lidstva. Zajímal se o člověka, vztahy mezi lidmi i jejich širší politický, vědecký a náboženský kontext. Již za svého života byl považován za výjimečnou osobnost; měl své obdivovatele, ale i nepřátele. Přestože je dnes známý především jako pedagog, jeho dílo neskrývá pouze ohromný výchovný odkaz. Byl především filozofem, který vybízel k „nápravě věcí lidských“ a zdůrazňoval důležitost aktivního jednání každého člověka. Všímá si nedostatků kolem sebe ne pouze proto, aby na ně mohl poukázat, ale především proto, aby bylo možné je napravit. Ukazuje člověku nejen cíl, ale také cestu, která k němu vede. Studenti pedagogických oborů se dnes s Komenským setkávají především v souvislosti s jeho vyučovacími metodami. On sám však kladl větší důraz na samotný obsah vzdělávání. To bylo v jeho pojetí celoživotní záležitostí a jeho obsah byl velmi široký. Člověk měl usilovat o pansofii, vševědění, univerzální vědu, která zahrnuje poznání o člověku, přírodě, vesmíru, o věcech všedních i metafyzických. Každý člověk má toto poznávání i „nápravu“ ve svých rukou; musí začít u sebe sama. Komenský nás nabádá k tomu, abychom okolní svět i sami sebe zkoumali, abychom se zdokonalovali a takto dosáhli důstojného, skutečně lidského a smysluplného života. Přednáška k 350. výročí úmrtí J. A. Komenského

Více

Datum konání
Typ

Více

Pokáč - letní koncert

Datum konání
Typ

Letní Koncert Pokáče v areálu  Loděnice Děhylov přímo na břehu řeky Opavy. Koncert se koná za každého počasí.Vstupné pro děti do 12 let zdarma!

Více

Thunder Fest vol.2

Datum konání
Typ

!! Thunder Fest vol 2. !! 27. června se na Hrad Starý Jičín, vrátí opět festival Thunder Fest! Půjde sice o teprve druhý ročník tohoto metalového festivalu, ale příznivcům metalových žánrů nabídne nebitej line up, tentokráte už i se zahraniční účástí! Takže v sobotu 27.6. se ve zdech Starého Jičína opět rozezní metalové peklo. Aktuálně potvrzené kapely neleznete níže. Předprodej bude zahájen od 9.10, znovu skrze SMS ticket. Informace budou postupně doplňovány.

Více

Retro čaje o páté - 50. let od založení skupiny Bidon!

Datum konání
Typ

Nasaďte "Viešoly gzycht", vemte s sebou svoji "Teta" jménem "Proud Mary", svoje "Zlote serce" nechte doma. Vemte si dost peněz na "Strange brew", aby si o vás všichni mysleli, že jste "Fortunate son" a abyste si pak nemohli říct "Není za co pít", to by totiž byl pořádný "Double trouble". Nasedněte na hromadnou dopravu "Train kept rolin" a vydejte se do Jablunkova, který je pro Vás dost možná "Far far away" a až dorazíte vzpomeňte si, že jste se narodili pro "Born to be Wild".

Více

LETNÍ SLEZSKÁ NOC

Datum konání
Typ

Na začátku prázdnin to rozjedete na Letní Slezské noci spolu kapelami:Doga, Alkehol, O5aRadeček, Doktor PP, Bohemian Metal Rhapsody a Penzistor http://www.slezskanoc.cz

Více

Více filozofie, méně stresu

Místo
28. října 548, Moravská Ostrava, 70200 Ostrava
Datum konání

Stresové situace jsou součástí našeho života a nelze se jim zcela vyhnout. Přicházejí, jak v našem osobním životě, tak i ve společnosti, ve které žijeme. Filozofie nám uprostřed vnější nestability pomáhá najít vnitřní jistotu a pevnost a objevit to, co je důležité a trvalé. Nový úhel pohledu nám umožní vidět těžké situace jako výzvu, a ne jako bolest.

Více

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

Místo
Ostrava
Datum konání

Společenství Josefa Zezulky Hledáš? Ve svém tichu? Všichni hledáme cestu poznání a moudrosti. Tomáš Pfeiffer nese pro Tebe myšlenky a vedení přinašeče. Chceš-li filosofii Bytí, navštiv přednášku. Možná, že nastal čas, jsi svobodný.

Více

MORAVA MUSIC FEST 2020

Datum konání
Typ

Festival Morava Music Fest 2020 je svou koncepcí směřován jako rodinný festival s programem pro mladou a střední generaci. Na své si příjdou milovníci muzikálových divadel s hudebním divadlem RockOpera Praha a rockovou operou Frankenstein. Skupina ANNA K. je stálicí a velmi žádanou interpretkou v posledních letech na české hudební scéně. S velmi zajímavým koncertem přivážíme pro festivalové diváky také skupinu TATA BOJS & Filharmonii Bohuslava Martinů což bude v tomto výjmečném složení jediný koncert léta v celé ČR. Další hudební interprety budeme postupně doplňovat.

Více

Inkové a Machu Picchu

Místo
28. října 548, Moravská Ostrava, 70200 Ostrava
Datum konání

V nadmořské výšce 2,5 tisíce metrů nás toto „ztracené město“ ohromí svou architekturou, která dokonale zapadá do přírody, posvátnými stavbami i vědeckými znalostmi Inků, jeho tvůrců. Tento hrdý a pracovitý národ byl nositelem pokroku pouze několik století, ale přesto dokázal sjednotit a povznést mnoho národů Jižní Ameriky.

Více

 moravskoslezsky-kraj-logo.png

TOPENÍ - dotace z MSK pokračují

www.lokalni-topeniste.cz

 

26. 5. Filip

Zítra: Valdemar

Aktuality

HLÁŠENÍ ROZHLASU

Hlášení rozhlasu si můžete poslechnout ZDE

INTERNETOVÉ VYSÍLÁNÍ

PRACOVIŠTĚ Czech POINT - kancelář č. 20

www.czechpoint.cz/web/index.php

ZASTUPITELSTVO OBCE MOŘKOV VYDALO ÚZEMNÍ PLÁN

Projekt "Územní plán Mořkov" byl spolufinancován z prostředků Evropské unie, Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci

Integrovaného operačního programu.
www.strukturalni-fondy.cz/iop

 Počasí Mořkov

Medard

 

www.policie.cz/clanek/uzemni-odbor-novy-jicin.aspx

Počasí

Úterý Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 13/9 °C
Středa Polojasno 18/8 °C
Čtvrtek Skoro jasno 16/10 °C
Pátek Polojasno 14/6 °C

Návštěvnost stránek

632641