Moravskoslezský kraj

Adventní jarmark

Úvod > Naše obec > Aktuality > Příběh skautingu na Valašsku

Příběh skautingu na Valašsku

Podpořte „Příběh skautingu na Valašsku“

Skauti ze Vsetína a jejich příznivci připravují výpravnou publikaci o více jak stoleté historii skautingu v regionu. Záměrem je nejen mapovat počátky a průběh tohoto společenského fenoménu, který vznikl na začátku minulého století ve Velké Británii, ale především pestrou formou přiblížit, co vše se pod jedním, laiku nevšedním, pojmem může ukrývat. Že to nejsou jen typické tábory a kroje, ale celá plejáda nejrůznějších akcí a aktivit, které skauti prožívají během celého roku ve svých klubovnách, výpravách, o víkendech i všedních dnech.

I vy můžete přispět ke vzniku publikace – pokud jste v dětství skautovali a máte z té doby ještě nějakou památku, fotografii, zápisník, kroniku či zajímavou vzpomínku, podělte se o ní. Zvláště cenné jsou z míst, kde skautské oddíly již nyní nejsou, ale svého času byly významnou součástí společenského života (ať to bylo během první republiky, po válce, v letech1968-1970 či po roce 1990). Vítané jsou rovněž pamětihodnosti skautování vašich rodičů, prarodičů či příbuzných a známých. Pošlete nám skeny těchto dokumentů nebo nějakou informaci na e-mailovou adresu pribehskautingu@oldskaut.cz, případně volejte na 737 249 211. Autoři připravované publikace vás v této věci sami rádi navštíví.

Děkujeme za pomoc a spolupráci!

foto_vyzva.jpg

TOPENÍ