Úvod > Naše obec > Spolky a kluby > Oddíl šachu

Oddíl šachu

Oddíl šachu TJ Mořkov - konečné tabulky soutěží družstev 2009-2010.xls

Oddíl šachu TJ Mořkov – soutěže družstev sezóny 2009/2010

V uplynulé sezóně hrály za náš oddíl celkem 3 družstva.

Družstvo „A“ vedené p. Romanem Besedou mělo velice těžký úkol a to udržet se ve 2. lize ve stále tvrdší konkurenci, která je tvořena městy 3 krajů - Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského. Družstva Ostravy, Třince, Opavy, Frýdku-Místku a Olomouce mají „A“ družstva v Extra lize a ostatní ještě v 1. lize, kde hrají a trénují nejlepší hráči republiky a na výkonnosti těchto družstev je to velice znát. Tento tlak neustálo ani družstvo Zbrojovky Vsetín, které v minulosti hrálo Extra ligu a letos sestupuje do Zlínského krajského přeboru. Proto dosažené 7. místo je jednoznačným úspěchem. Vylosování pro nás bylo velmi nepříznivé. Utkání venku byla se soupeři velmi vzdálenými a to znamená zvýšené náklady na cestovné, únava z cesty, zvláště za nepříznivého počasí. Náš oddíl kromě cestovného jiné náhrady hráčům neposkytuje. V ostatních oddílech se poskytuje alespoň stravné, neboť hráči vyjedou ráno a vrací se pozdě odpoledne nebo večer. Tímto vyslovujeme poděkování hráčům a kapitánovi za dosažený výsledek i za reprezentaci oddílu a obce Mořkov.

Družstvo „B“ vedené p. Václavem Černochem startovalo v okresním přeboru, kam v minulém ročníku sestoupilo. Byla to obvyklá daň nováčka soutěže a taky smolné těsné prohry. V letošním ročníku OP 2009/2010 toto družstvo nezaváhalo a způsobem start – cíl nikdy neopustilo první příčku jak v základní části, tak ve finále o postup zpět do krajské soutěže „A“. Gratulujeme! Rovněž děkujeme za dobrou reprezentaci oddílu šachu, TJ Mořkov a obce Mořkov.

Družstvo „C“ vedené p. Davidem Adamčíkem hrálo rovněž okresní přebor. Toto družstvo už nemělo k dispozici mnoho hráčů a bylo jasné, že většinu utkání bude hrát v oslabení až o tři hráče. Smyslem startu tohoto družstva byla příprava hráčů a snaha uhrát důstojný výsledek. Ke zděšení našich soupeřů i toto oslabené družstvo poráželo mnohdy jasné favority. Jednotliví hráči si značně vylepšili ELO (osobní koeficienty výkonnosti). V základní části se toto družstvo umístilo na 5. místě a nástavbovou část pak vyhrálo. Rovněž blahopřejeme!

Děkujeme za podporu především Obci Mořkov.

Za oddíl šachu TJ Mořkov

Jan Fabík – ogan. prac.