Přerušení dodávky vody v obci Mořkov - Nové domky

Předplatné KC TRISIA 2018/2019

nám. Svobody 526, Lyžbice, 73961 Třinec
Datum konání

Třinecké kulturní centrum TRISIA, a.s. přichází s novým divadelním, koncertním a pohádkovým předplatným pro sezónu 2018/2019. Na své si přijdou milovníci klasického divadla i moderních her, posluchači vážné i experimentální hudby a pro děti jsou připraveny známé večerníčky i pohádkové příběhy. Předplatitelé mají zaručeno stálé místo v hledišti, výrazné slevy oproti cenám vstupenek ve volném prodeji a samozřejmě herecké i hudební hvězdy.

Výstava „Zboží ukryté v roce 1938“

Lidická, Příbor
Typ

Výstava prezentuje ojedinělý nález velkého souboru předmětů z galanterního a papírnického obchodu z konce 30. let 20. století, který byl řadu let zazděný ve sklepě domu č. 16 v Příboře. Majitelé obchodu se snažili tímto způsobem uchránit svůj majetek před nacisty, následně po osvobození pak před znárodněním. V roce 2014 se tyto předměty dostaly do sbírek Muzea Novojičínska a část z nich byla v roce 2016 vystavena na jednodenní výstavě konané u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel. Velké množství galanterního zboží v původním balení tak dokumentuje důležitou součást každodennosti konce 30. let 20. století. Vernisáž výstavy se uskuteční v pondělí 12. listopadu v 17.00 hod ve velkém výstavním sále příborského muzea. Slavnostní zahájení výstavy o předmětech z příborského úkrytu průvodním slovem uvedou doc. PhDr. Daniel Drápala, Ph.D., z Ústavu evropské etnologie Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně a Mgr. Lenka Drápalová z Valašského muzea v přírodě Rožnov pod Radhoštěm, jenž byla mezi prvními odborníky, kteří tento soubor dokumentovali.

Escape Game

Prožijte hodinu zábavy, adrenalinu a důvtipu v escape místnostech. Zveme Vás k interaktivním hrám, kde uplatníte postřeh, logiku, šikovnost a důvtip. K výzvám, které je lépe zdolávat spoluprací s přáteli než samostatně. Vyzkoušejte si, jaké to je otevírat zámky, vykrást trezor, hledat otisky, obcházet zabezpečení a mnoho dalších. Výborná příležitost pro Vás a Vaše přátelé, rodinný výlet s dětmi, nebo strávení nezapomenutelných chvil s Vaší drahou polovičkou. Průběh hry umíme efektivně přizpůsobit pro firemní akci - teambuilding. Provozujeme únikové místnosti v Ostravě, Opavě a ve Frenštátu pod Radhoštěm. Neustále vyvíjíme nové a zajímavější hlavolamy a zvyšujeme technologickou vyspělost, aby každý únik z místnosti byl vzrušujícím zážitkem pro všechny hráče.

Escape Game

Výstava Detektorové nálezy z Uničovska a Rýmařovska

náměstí Míru 219, 79501 Rýmařov
Typ

V komorním prostoru galerie Pranýř Městského muzea Rýmařov bude od 6. dubna do 29. května 2019 k vidění výstava DETEKTOROVÉ NÁLEZY Z UNIČOVSKA A RÝMAŘOVSKA olomouckých a rýmařovských detektorových hledačů a archeologů. Těšit se můžete na nejrůznější kovové (a nejen ty) artefakty pocházející převážně z doby od 18. století do první poloviny 20. století.

Výstava soch Věry Novákové a obrazů Ivana Sobotky

náměstí Míru 219, 79501 Rýmařov
Typ

Městské muzeum Rýmařov a Galerie Octopus Vás zvou na vernisáž výstavy soch a obrazů dvou předních výtvarníků Věry Novákové a Ivana Sobotky, která se uskuteční v sobotu 4. května v 16 hodin. Výstava v Galerii Octopus potrvá do 29. května.

Cestičkou za skrytými poklady Rudné pod Pradědem

Nejen pro rodiny s dětmi jsme připravili hezkou procházku, kdy pomocí mapky můžete hledat ukryté indície, které vás dovedou až k truhle s pokladem. Cestička vás provede naší podhorskou vesničkou Rudnou pod Pradědem a zpříjemní třeba jeden z poklidných podvečerů. Trasa je okružní, má kolem 2 km, je přístupná i s terénějším kočárkem a pohodovým dětským tempem se zastávkami ji zvládnete hravě za max. 2 hodinky. START a PARKING: Stará Rudná 32, Rudná p. Pradědem Vhodné pro děti již od 4 let. Těšit se můžete na 8 zábavných stanovišť, hádanky, luštění a poklad na konci. Podaří se vám vyluštit kód k otevření truhly? Trasa za pokladem je bezobslužná, obdržíte plánek a vyrazíte, kdy chcete. V provozu jsou denně od května do září. Rodinné vstupné 100,- Více informací a další skvělé tipy na výlety najdete na WWW.CESTICKOU.CZ

Pohádková škola

Havlíčkova 100, 74101 Nový Jičín
Typ

Pásmo pohádek pro nejmenší děti.

V oblacích

U Fortny 49, Město, 74601 Opava