Úvod > Rozvoj obce > Okolí > Akce v okolí

Předplatné KC TRISIA 2018/2019

nám. Svobody 526, Lyžbice, 73961 Třinec
Datum konání

Třinecké kulturní centrum TRISIA, a.s. přichází s novým divadelním, koncertním a pohádkovým předplatným pro sezónu 2018/2019. Na své si přijdou milovníci klasického divadla i moderních her, posluchači vážné i experimentální hudby a pro děti jsou připraveny známé večerníčky i pohádkové příběhy. Předplatitelé mají zaručeno stálé místo v hledišti, výrazné slevy oproti cenám vstupenek ve volném prodeji a samozřejmě herecké i hudební hvězdy.

Výstava „Zboží ukryté v roce 1938“

Lidická, Příbor
Typ

Výstava prezentuje ojedinělý nález velkého souboru předmětů z galanterního a papírnického obchodu z konce 30. let 20. století, který byl řadu let zazděný ve sklepě domu č. 16 v Příboře. Majitelé obchodu se snažili tímto způsobem uchránit svůj majetek před nacisty, následně po osvobození pak před znárodněním. V roce 2014 se tyto předměty dostaly do sbírek Muzea Novojičínska a část z nich byla v roce 2016 vystavena na jednodenní výstavě konané u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel. Velké množství galanterního zboží v původním balení tak dokumentuje důležitou součást každodennosti konce 30. let 20. století. Vernisáž výstavy se uskuteční v pondělí 12. listopadu v 17.00 hod ve velkém výstavním sále příborského muzea. Slavnostní zahájení výstavy o předmětech z příborského úkrytu průvodním slovem uvedou doc. PhDr. Daniel Drápala, Ph.D., z Ústavu evropské etnologie Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně a Mgr. Lenka Drápalová z Valašského muzea v přírodě Rožnov pod Radhoštěm, jenž byla mezi prvními odborníky, kteří tento soubor dokumentovali.

Výstava Kouzlo historických hraček

náměstí Míru 219, 79501 Rýmařov
Typ

Městské muzeum Rýmařov Vás zve na vernisáž výstavy KOUZLO HISTORICKÝCH HRAČEK ze sbírek Muzea hraček v Rychnově nad Kněžnou, která se uskuteční ve čtvrtek 6. prosince v 17 hodin. Těšit se můžete na hračky z období první republiky a retro hračky, jakož i na vánoční občerstvení. Na vernisáži zahrají a zazpívají vánoční koledy žáci ZUŠ Rýmařov. Výstava v Galerii Octopus potrvá do 27. ledna. Akcí ukončíme celoroční projekt „Květy a kytice“, který je spolufinancován z fondu mikroregionu Praděd a městem Rýmařovem.

Výstava a křest knihy Franze Brixela Horská kronika

náměstí Míru 219, 79501 Rýmařov
Typ

Městské muzeum Rýmařov Vás zve na vernisáž výstavy a křest knihy rýmařovského rodáka, spisovatele FRANZE BRIXELA HORSKÁ KRONIKA. Vážné a veselé příběhy z Rýmařova a okolí, která poprvé vychází v kompletním českém překladu. Vernisáž a křest se uskuteční v sobotu 8. prosince v 16 hodin; knihu slavnostně pokřtíme a budeme ji rozdávat. Výstava v galerii Pranýř potrvá do 27. ledna. Akce proběhne za laskavého finanční podpory Ministerstva kultury a města Rýmařova.

Escape Game

Prožijte hodinu zábavy, adrenalinu a důvtipu v escape místnostech. Zveme Vás k interaktivním hrám, kde uplatníte postřeh, logiku, šikovnost a důvtip. K výzvám, které je lépe zdolávat spoluprací s přáteli než samostatně. Vyzkoušejte si, jaké to je otevírat zámky, vykrást trezor, hledat otisky, obcházet zabezpečení a mnoho dalších. Výborná příležitost pro Vás a Vaše přátelé, rodinný výlet s dětmi, nebo strávení nezapomenutelných chvil s Vaší drahou polovičkou. Průběh hry umíme efektivně přizpůsobit pro firemní akci - teambuilding. Provozujeme únikové místnosti v Ostravě, Opavě a ve Frenštátu pod Radhoštěm. Neustále vyvíjíme nové a zajímavější hlavolamy a zvyšujeme technologickou vyspělost, aby každý únik z místnosti byl vzrušujícím zážitkem pro všechny hráče.

Escape Game

Karkulka a sedm trpaslíků

nám. Míru 1, Pod Cvilínem, 79401 Krnov

Pásmo filmů pro děti.