Úvod > Rozvoj obce > Okolí > Akce v okolí

Prázdninový rodinný balíček na 7 nocí

150, 73995 Nýdek
Typ

Přijeďte na Ovečku prožít báječnou rodinnou dovolenou v podhůří Beskyd. Rezervovat svůj pobyt si můžete zde

Půjčovna motokár Frenštát pod Radhoštěm

Typ

Nabízíme: Pro skupiny, soukromé nebo firemní akce umožníme pronájem celé dráhy i mimo naši provozní dobu určenou veřejnosti. Pronájem trati je možný již od 1 hodiny a více, s možností nejen individuálních jízd, ale také uspořádání závodů na míru dle Vašich požadavků. Pokud hledáte správnou zábavu pro stmelení Vašeho kolektivu, věřte, že takovéto závody mohou přinést spoustu legrace a týmové spolupráce formou adrenalinové zábavy. Doporučujeme objednávky hlásit alespoň 5 dní před akcí. Také jsme schopni dle Vašich požadavků zajistit větší občerstvení, jak např. grilované maso, studené mísy, koláče apod.

Vyrobeno v Tatře, ale tarovka to není!

Lidická, Příbor
Typ

Lidská tvořivost je bezbřehá. Důkazem toho je obrovské množství rozmanitých výtvorů, které v minulosti procházely mimo oficiální plán výroby branami legendární továrny. Muzeum Novojičínska, p.o., Vás srdečně zve, do Muzea a pamětní síně S. Freuda v Příboře na výstavu, která představuje významný kulturní jev spjatý s moderní lidovou kulturou. Výstava prezentuje rozsáhlý a rozmanitý soubor artefaktů zhotovených v pracovní době nezávisle na pracovních úkolech pro vlastní potřebu či pro určitý okruh přátel a známých. Tímto svébytným způsobem vznikaly jak praktické předměty potřebné v domácnosti, tak díla s estetickým posláním. Před zraky širší veřejnosti jsou většinou ukryty a pečlivě střeženy svými vlastníky. Výstava je jedinečnou příležitostí seznámit se s širokým spektrem těchto osobitých výrobků. Výstavní sál Muzea v Příboře Vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 8. listopadu 2017 v 17.00 hod.

Výstava kreseb Josefa Čapka V krajině a v zahradě

náměstí Míru 219, 79501 Rýmařov
Typ

Městské muzeum Rýmařov a spolek umělců OCTOPUS vás srdečně zvou na vernisáž mimořádné výstavy volných kreseb a cyklu kreseb ke knize Karla Čapka Zahradníkův rok JOSEFA ČAPKA, která nese název V KRAJINĚ A V ZAHRADĚ. Vernisáž se uskuteční v sobotu 5. května 2018 v 16 hodin. Těšit se můžete také na hudební minikoncert Martiny Mácové a Lenky Janouškové ze ZUŠ Rýmařov, které zahrají písně z 20. let minulého století. Výstava potrvá do 31. května. V sobotu 19. května 2018 se ve 14 hodin k výstavě uskuteční beseda PhDr. PAVLY PEČINKOVÉ, CSc., s názvem Povídání o Josefu Čapkovi.

Výstava „ Vyrobeno v Tatře, ale tatrovka to není !“ se chýlí ke konci…

Lidická, Příbor
Typ

Blíží se konec návštěvnicky nejúspěšnější výstavy příborské pobočky Muzea Novojičínska, p. o. za posledních 20 let. Do příprav na tuto výstavu bylo zapojeno více jak 50 spolupracovníků z řad bývalých pracovníků závodu Tatra. Na výstavě je zastoupeno přes 300 originálních předmětů. Podařilo se tak zdokumentovat a odprezentovat svébytný jev charakteristický zejména pro 70. a 80. léta 20. století, kterým bylo tzv. fušování – tedy výroba mimo oficiální plán podniku Tatra. Jednalo se o náročný dokumentační a prezentační experiment spjatý s řadou vzpomínek i emocí, neboť tato činnost byla pro období před rokem 1989 nejen velmi charakteristická, ale také v mnoha případech spjatá s nelegálními aktivitami. Výstavu je možné navštívit do 2. června 2018. Bc. Monika Chromečková, pracovník vztahů k veřejnosti Kontakt: Muzeum Novojičínska, p. o. – Muzeum a pamětní síň S. Freuda v Příboře Lidická 50, 742 58 Příbor Tel.: 556 725 191, 605 710 142 Web: https://www.muzeumnj.cz/muzeum-a-pametni-sin-sigmunda-freuda-vpribore/aktualni-akce-5/vyrobeno-v-tatre-ale-tatrovka-to-neni-1.html FB: http://www.facebook.com/pages/Muzeum-Příbor/104864879593103 YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=CizFxR838ZI; https://www.youtube.com/watch?v=SivMZTWcoqo&feature=youtu.be

Navštivte muzeum Historie ostravského vodárenství - Babylon

V Úpravně vody v Ostravě - Nové Vsi byla vloni přesně touto dobou otevřena zcela nová expozice mapující historii dodávek vody v Ostravě. Vznikla v budově bývalé odkyselovací stanice zvané Babylon, která je stejně jako celý areál Úpravny památkově chráněná. Expozice vznikla díky úzké spolupráci města Ostravy a společností OVAK. Celkové náklady činily více než 4 mil. Kč. Ostrava tak má další technickou památku v autentickém prostředí, která je připomínkou její bohaté historie. „Architektonicky zajímavá stavba se proměnila v malé muzeum, které Ostravanům představí historii vodárenství v našem městě. Historicky cenná budova po rekonstrukci našla nové uplatnění a to mě velice těší. Je to cesta, jak památky otevřít veřejnosti,“ řekl primátor Ostravy Tomáš Macura, který Babylon vloni touto dobou pokřtil vodou z úpravny společně s generálním ředitelem společnosti OVAK.Odkyselovací stanice byla v areálu Úpravny vybudována v roce 1935. Svému účelu ale sloužila jen krátce. V roce 2007 se poprvé objevila myšlenka zřídit v Babylonu expozici ostravského vodárenství. Po deseti letech se postupně podařilo přetavit nápad ve skutečnost. Do expozice se lidé dostanou po předchozí rezervaci. Na webových stránkách je spuštěn rezervační formulář, přes který si budou moci lidé rezervovat prohlídku. Těšíme se na vás.

Pohádky pro nejmenší

Obránců míru 368, 74221 Kopřivnice

Králíček Petr

U Fortny 49, Město, 74601 Opava