Úvod > Rozvoj obce > Okolí > Akce v okolí

Předplatné KC TRISIA 2018/2019

nám. Svobody 526, Lyžbice, 73961 Třinec
Datum konání

Třinecké kulturní centrum TRISIA, a.s. přichází s novým divadelním, koncertním a pohádkovým předplatným pro sezónu 2018/2019. Na své si přijdou milovníci klasického divadla i moderních her, posluchači vážné i experimentální hudby a pro děti jsou připraveny známé večerníčky i pohádkové příběhy. Předplatitelé mají zaručeno stálé místo v hledišti, výrazné slevy oproti cenám vstupenek ve volném prodeji a samozřejmě herecké i hudební hvězdy.

Výstava Jindřicha Štreita Vzpomínky

náměstí Míru 219, 79501 Rýmařov
Typ

Městské muzeum Rýmařov a Galerie Octopus si Vás dovolují pozvat na výstavu významného fotografa JINŘICHA ŠTREITA s názvem VZPOMÍNKY. Představeny budou vzácné fotografie převážně z 60. a 70. let, které autor dosud nevystavil. Vernisáž hudebně doprovodí žáci ZUŠ Rýmařov. Výstava potrvá do 2. prosince.

Výstava „Zboží ukryté v roce 1938“

Lidická, Příbor
Typ

Výstava prezentuje ojedinělý nález velkého souboru předmětů z galanterního a papírnického obchodu z konce 30. let 20. století, který byl řadu let zazděný ve sklepě domu č. 16 v Příboře. Majitelé obchodu se snažili tímto způsobem uchránit svůj majetek před nacisty, následně po osvobození pak před znárodněním. V roce 2014 se tyto předměty dostaly do sbírek Muzea Novojičínska a část z nich byla v roce 2016 vystavena na jednodenní výstavě konané u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel. Velké množství galanterního zboží v původním balení tak dokumentuje důležitou součást každodennosti konce 30. let 20. století. Vernisáž výstavy se uskuteční v pondělí 12. listopadu v 17.00 hod ve velkém výstavním sále příborského muzea. Slavnostní zahájení výstavy o předmětech z příborského úkrytu průvodním slovem uvedou doc. PhDr. Daniel Drápala, Ph.D., z Ústavu evropské etnologie Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně a Mgr. Lenka Drápalová z Valašského muzea v přírodě Rožnov pod Radhoštěm, jenž byla mezi prvními odborníky, kteří tento soubor dokumentovali.

Po čem muži touží

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny