Úvod > Rozvoj obce > Okolí > Akce v okolí

Předplatné KC TRISIA 2018/2019

nám. Svobody 526, Lyžbice, 73961 Třinec
Datum konání

Třinecké kulturní centrum TRISIA, a.s. přichází s novým divadelním, koncertním a pohádkovým předplatným pro sezónu 2018/2019. Na své si přijdou milovníci klasického divadla i moderních her, posluchači vážné i experimentální hudby a pro děti jsou připraveny známé večerníčky i pohádkové příběhy. Předplatitelé mají zaručeno stálé místo v hledišti, výrazné slevy oproti cenám vstupenek ve volném prodeji a samozřejmě herecké i hudební hvězdy.

Výstava „Zboží ukryté v roce 1938“

Lidická, Příbor
Typ

Výstava prezentuje ojedinělý nález velkého souboru předmětů z galanterního a papírnického obchodu z konce 30. let 20. století, který byl řadu let zazděný ve sklepě domu č. 16 v Příboře. Majitelé obchodu se snažili tímto způsobem uchránit svůj majetek před nacisty, následně po osvobození pak před znárodněním. V roce 2014 se tyto předměty dostaly do sbírek Muzea Novojičínska a část z nich byla v roce 2016 vystavena na jednodenní výstavě konané u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel. Velké množství galanterního zboží v původním balení tak dokumentuje důležitou součást každodennosti konce 30. let 20. století. Vernisáž výstavy se uskuteční v pondělí 12. listopadu v 17.00 hod ve velkém výstavním sále příborského muzea. Slavnostní zahájení výstavy o předmětech z příborského úkrytu průvodním slovem uvedou doc. PhDr. Daniel Drápala, Ph.D., z Ústavu evropské etnologie Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně a Mgr. Lenka Drápalová z Valašského muzea v přírodě Rožnov pod Radhoštěm, jenž byla mezi prvními odborníky, kteří tento soubor dokumentovali.

Escape Game

Prožijte hodinu zábavy, adrenalinu a důvtipu v escape místnostech. Zveme Vás k interaktivním hrám, kde uplatníte postřeh, logiku, šikovnost a důvtip. K výzvám, které je lépe zdolávat spoluprací s přáteli než samostatně. Vyzkoušejte si, jaké to je otevírat zámky, vykrást trezor, hledat otisky, obcházet zabezpečení a mnoho dalších. Výborná příležitost pro Vás a Vaše přátelé, rodinný výlet s dětmi, nebo strávení nezapomenutelných chvil s Vaší drahou polovičkou. Průběh hry umíme efektivně přizpůsobit pro firemní akci - teambuilding. Provozujeme únikové místnosti v Ostravě, Opavě a ve Frenštátu pod Radhoštěm. Neustále vyvíjíme nové a zajímavější hlavolamy a zvyšujeme technologickou vyspělost, aby každý únik z místnosti byl vzrušujícím zážitkem pro všechny hráče.

Escape Game

Výstava Terezky Divišové a Karla Štědrého

náměstí Míru 219, 79501 Rýmařov
Typ

Městské muzeum Rýmařov a Galerie Octopus Vás zvou na vernisáž výstavy obrazů DOBŘE VYLADĚNEJ PROSTOR dvou malířů – TEREZKY DIVIŠOVÉ a KARLA ŠTĚDRÉHO, která se uskuteční v sobotu 2. března v 16 hodin. K výstavě naplněné barvami a geometrií za účasti autorů promluví malíř STANISLAV DIVIŠ. V Galerii Octopus bude výstava k vidění do 31. března.

Výstava Jak vidím Jeseníky

náměstí Míru 219, 79501 Rýmařov
Typ

Městské muzeum Rýmařov Vás ve čtvrtek 7. března v 17 hodin zve na vernisáž výstavy fotografií JAK VIDÍM JESENÍKY. Již tradičně se jedná o výsledky VIII. ročníku fotografické soutěže, kterou pravidelně vyhlašují Agentura ochrany přírody a krajiny ČR a Správa CHKO Jeseníky, letos u příležitosti 50. výročí vyhlášení CHKO Jeseníky. Fotografie budou v galerii Pranýř k vidění do 31. března.

Kouzelný park

Ženy v běhu