Úvod > Rozvoj obce > Okolí > Akce v okolí

Akce v okolí

DEN DIAKONIE - 18. června 1017 od 9:00 - 14:00 hodin

Místnost.cz - Exit game Ostrava, Escape game Ostrava, Úniková hra

Také se občas ptáte co dělat v Ostravě? Hledáte zážitek pro dva nebo se chcete pobavit s rodinou, kamarády či kolegy z práce? Úniková hra (neboli escape game či exit game) je výborná volba. Princip je poměrně jednoduchý – únik z místnosti v předem stanoveném čase. Zní to jednoduše? Nenechte se zmýlit, místnost je uzamčena a klíč nejprve musíte nalézt. Tady začíná ta správná zábava, měnící se díky ubývajícímu času v adrenalinový zážitek. Nalezení klíče totiž předchází zdolání množství překážek ve formě kvízů, úkolů či hádanek. Exit game v Ostravě je chytrá zábava, zaměřená na důvtip, postřeh a schopnost týmové práce. Její obtížnost je nastavena tak, aby vyhovovala všem, v případě problému navíc máte k dispozici zkušeného průvodce a jeho nápovědy zcela zdarma. Přijďte a vyzkoušejte tento skvělý zážitek na vlastní kůži. Žádné předchozí vědomosti, schopnosti či fyzické dispozice nepotřebujete.

ZÁŽITKOVÁ ÚNIKOVÁ HRA - Memento mori

Staňte se na 60 minut posádkou jaderné ponorky K19 přezdívané Stroj na smrt. Unikátní zážitková hra s věrohodnými kulisami, efekty a interaktivními úkoly pro 3 - 6 osob, při které se prověří Vaše týmová spolupráce. Hra je vhodná pro partu přátel, pracovní kolektivy, rodiny s dětmi (od 15let)..... Přijďte si k nám pro pořádnou dávku zážitků a dobrodružství.

Prázdninový rodinný balíček na 7 nocí

150, 73995 Nýdek
Typ

Přijeďte na Ovečku prožít báječnou rodinnou dovolenou v podhůří Beskyd. Rezervovat svůj pobyt si můžete zde

Muzeum očima dětí

Lidická, Příbor
Datum konání

Srdečně Vás zveme do příborského muzea na výstavu MUZEUM OČIMA DĚTÍ ( od 22.4. do 29.6. 2017). Výstava výtvarných prací příborských mateřských a základních škol k výročí 105 let existence muzea. Přijděte se do muzea podívat na obrázky dětí, jak vidí příborské muzeum. Výstava bude otevřena od soboty 22.4. 2017 od 17.00 hod. u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel.

Hra VIAOVA 750

Již toto pondělí 1. května odstartuje zábavně vědomostní hra o historii města Ostravy VIAOVA 750. Hru pořádá u příležitosti 750. výročí od první písemné zmínky o Ostravě statutární město Ostrava a je určena zájemcům všech věkových kategorií i celým rodinám. Deset nejlepších hráčů bude vyhlášeno 30. června na veřejném finále v rámci Festivalu v ulicích a získají atraktivní ceny. Na toho nejúspěšnějšího čeká plavba po západním Středomoří! Název hry VIAOVA 750 symbolizuje historickou cestu města, cestu za poznáním zajímavých míst v Ostravě. Hra zavede účastníky na celkem 30 vybraných míst v Ostravě, která budou ilustrovat dlouhou historii města a připomínat jeho významné události. Bude probíhat formou vědomostního kvízu a je rozdělena na teoretickou a praktickou část. Po správném zodpovězení teoretických otázek, které se budou týkat 30 konkrétních míst v Ostravě, hráč postupuje do druhého kola, kde na něj čekají praktické úkoly. K jejich vyřešení musí místa navštívit a pátrat po dalších indiciích, které jej dovedou k vyřešení úkolu. Podmínkou účasti ve hře je registrace prostřednictvím formuláře dostupného na webových stránkáchwww.ostrava750.cz. Hrát lze i prostřednictvím chytrých telefonů s připojením k internetu. Hráči se rozhodně nebudou nudit. Nejen, že se dozvědí zajímavosti z historie města, ale deset nejúspěšnějších navíc získá atraktivní ceny. Pro toho nejlepšího je připravena plavba luxusní lodí západním Středomoří, druhý nejlepší se může těšit na letecký eurovíkend v jednom z evropských hlavních měst s ubytováním ve čtyřhvězdičkovém hotelua třetí nejlepší na eurovíkend v evropském městě s ubytováním ve čtyřhvězdičkovém hotelu. Podrobnější informace ke hře VIAOVA 750 naleznete na www.ostrava750.cz.

Exitdoor - úniková hra

Datum konání

Chcete zažít 60 minut té nejnapínavější zábavy a adrenalinu? Naše únikové hry vám to umožní! Budete ze svým týmem řešit důmyslné hádanky a rébusy, překonávat elektronická zařízení, závodit s časem i svým důvtipem. Nejpopulárnější druh zábavy všech měst Evropy už v Ostravě! Je to jako počítačová hra, jenomže ve skutečnosti.

Výstava obrazů, kreseb a grafik Davida Cajthamla

náměstí Míru 219, 79501 Rýmařov
Typ

Městské muzeum Rýmařov Vás zve na vernisáž výstavy obrazů, kreseb a grafik Davida Cajthamla, která se uskuteční v pátek 2. června 2017. Vernisáž zahájí Chrudoš Valoušek a součástí vernisáže bude koncert skupiny Dekadent Fabrik. Výstava v Galerii Octopus potrvá do 2. července 2017.

Výstava Herbert Dlouhy - Otevřená brána

náměstí Míru 219, 79501 Rýmařov
Typ

Městské muzeum Rýmařov Vás zve na výstavu u příležitosti zrestaurování plastiky Otevřená brána na ulici Julia Sedláka v Rýmařově autora Herberta Dlouhyho, významného německého expresionistického malíře, kreslíře a sochaře, který se v Rýmařově narodil. Výstava v galerii Pranýř potrvá od 8. června do 2. července 2017.

Mauric Remeš – příběh lékaře a významného moravského paleontologa

Lidická, Příbor
Typ

Výstava je věnovaná 150. výročí narození jednoho z nejvýznamnějších rodáků města Příbora. Narodil se a dětství prožil v Příboře. Většinu života strávil v Olomouci, kde se věnoval své profesi lékaře. Vedle lékařské profese se vědecky zabýval geologií a paleontologií. V tomto oboru dosáhl mimořádných úspěchů u nás i ve světě. Je považován za zakladatele moravské paleontologie. Byl přední osobností kulturního života v Olomouci a významně se podílel na činnosti Vlasteneckého spolku muzejního v Olomouci. S rodným městem udržoval kontakt do konce svého života. Termín: 13. června – 23. září 2017 Vernisáž výstavy se uskuteční v úterý 13. 6. 2017 v 17.00 hod. Malý výstavní sál